Dovolená v Albeně

30. ledna 2014 v 7:29 |  Letoviska
Mezi největší a nejoblíbenější turistická letoviska u černomořského pobřeží v Bulharsku patří zcela určitě Albena.

Spíše než tradiční domky ale nabízí Albena velké či menší moderní hotely, které jsou z jedné strany obklopené mořem a ze strany druhé nádhernou přírodou. Dovolená tady tak nepřipomíná pobyt na vyprahlé poušti.

K ochraně místní přírody se toho v Albeně dělá určitě hodně. Písečné pláže se každý den uklízejí a čistí, moře je tu nádherně průzračné a přímořské klima nabízí svěží vzduch.

Pláže letoviska Albena tvoří jemný písek, pobřeží se do moře svažuje jen velmi pozvolna. Je tak ideální i pro rodiny s malými dětmi, mezi kterými je dovolená v Albeně velmi populární.

Mnoho turistů se na Zlaté písky do Albeny vydává díky skvělým podmínkám ke koupání a opalování. V hlavní letní sezóně bývají teploty moře velmi příjemné, šplhají až někam k 25 °C. Teploty vzduchu se zase mohou vyšplhat i přes třicítku.


Albena láká se svoji turistickou infrastrukturou jak malé, tak i velké návštěvníky. Na plážích je připravena k vyzkoušení celá řada vodních sportů. Ať už si bude chtít zapůjčit šlapadla nebo si zajezdit na vodních lyžích, či se nechat táhnout na "padáku" za motorovým člunem.

Pro ty nejmenší jsou tady vybudována dětská hřiště a jiná zařízení s pestrým programem, milovníci wellness zase určitě navštíví některé z místních lázeňských center, na které je Albena právem pyšná.

Pokud se vaše dovolená v Bulharsku vešla do prázdninových měsíců, obvykle zde probíhají různé kulturní akce a folklórní festivaly. Pokud máte rádi spíše klid, vydejte se na procházku do okolních lesů, například toho se jménem Balata.

K ubytování v prázdninovém městečku Albena je zde připraveno mnoho hotelů nejrůznějších kategorií, od těch skromnějších až po ty luxusnější. V nabídce bývají i soukromé apartmány nebo kempy pro nenáročné turisty.

V místních restauracích, které najdete jak vedle pláže, tak i v centru, můžete ochutnat bulharské speciality i mezinárodní pokrmy. Výběr je opravdu široký, od zeleninových salátů přes čerstvé ryby, až po vynikající dezerty a zmrzliny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama