Bulharsko a zábava

21. února 2014 v 11:56 |  Zajímavosti
Bulharsko je vyhlášené nejen pro své pláže a příjemné klima, ale také pro svoji pestrou nabídku nočních klubů, barů a diskoték. Vyznavači nočního života si přijdou na své nejen v černomořských letoviscích, jako jsou Zlaté Písky nebo Slunečné pobřeží, ale také v hlavním bulharském městě Sofie.

Většina nočních podniků na pobřeží Černého moře bývá otevřena pouze v hlavní letní sezóně dovolených od června do září, kdy sem přijíždí většina turistů na dovolenou. Zato však bývají otevřené až do časných ranních hodin.

Některé bary a diskotéky fungují již několik let, avšak stále vznikají další a další. V letovisku Zlaté Písky patří mezi nejoblíbenější kluby "Roxy", "Malibu" a "Bonkers", abychom jich vyjmenovali alespoň pár. Ovšem i mnoho dalších barů nabízí celou řadu způsobů, jak proměnit noc v den.

Také Slunečné pobřeží může nabídnout spoustu tipů k noční zábavě, například kluby "Golden Apple", "Iceberg" nebo "Lazure". Ceny jsou tady všude většinou o něco nižší ve srovnání s typickými párty destinacemi, jako je Mallorca, Ibiza, Lloret de Mar na Costa Bravě nebo Gran Canaria.

Milovníci hazardu zase určitě navštíví nějaké to kasino, které najdete téměř všude po celém černomořském pobřeží s vyhlášenými letovisky.


Pokud se vydáte směrem do vnitrozemí, nejvíce zábavních možností vedle letovisek Zlaté Písky či Slunečné pobřeží určitě nabízí metropole Sofie. Tady panuje nejen čilý noční, ale i kulturní život. Pokud máte rádi živou hudbu, doporučujeme návštěvu Swinging Hallu s živými kapelami a Bibliotekaty.

V posledních letech zde "vyrostlo" mnoho nočních klubů v západním stylu, horkým tipem je například "Červilo". Bohatou kulturní nabídku poznáte v Paláci kultury nebo v jednom ze sofijských divadel.

Bulharský folklór nejlépe poznáte v menších městečkách a vesničkách, kde se konají místní lidové slavnosti, a také v restauracích, kde kromě hudby a tance ochutnáte i místní výborné speciality.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama