Březen 2014

Bulharsko a turistika, 1. část

19. března 2014 v 9:04 Výlety
Bulharsko je krásná země, ideální ke strávení dovolené po celý rok. Díky krásné a různorodé krajině nabízí vedle možnosti koupání se v Černém moři a slunění na rozpálených písečných plážích také skvělé podmínky pro pěší turistiku.

Vrcholky bulharských hor sahají až do výšky skoro 3.000 m a jsou poseté širokou nabídkou turistických stezek. Ty bývají obklopené zelenými lesy, svěžími loukami, zurčícími horskými potoky a zajímavou říší rostlin a živočichů.

K nejpopulárnějším turistickým cílům patří zcela určitě vrcholky pohoří Rodopy, Pirin a Rila. V Rile najdete také nejvyšší vrchol Bulharska, Musala s výškou 2.925 metrů, který je zároveň nejvyšší horou na celém Balkánském poloostrově. K tomu se zde tyčí k nebi další stovka vrcholů, které měří více než 2.000 metrů.

Hory nabízejí spoustu možností pro pěší turisty. Díky jejich rozlehlosti se může stát, že při svém putování nepotkáte živou duši. Ze západního okraje na východní je možné celé pohoří projít za cca 4 dny a pak se můžete vydat odpočinout si například do letovisek Zlaté písky nebo Slunečné pobřeží.