Květen 2014

Kavarna, 1. část

25. května 2014 v 12:12 Letoviska
Kavarna je přímořské letovisko na severní části bulharského pobřeží Černého moře, leží něco málo přes 60 kilometrů severně od města Varna, asi 15 kilometrů od prázdninového střediska Zlaté písky a má přibližně 12 tisíc obyvatel.

Je to také metropole stejnojmenného "okresu", který najdete na půli cesty mezi Balčikem na západě (15 km) a mysem Kaliakra na východě (13 km).

Malé černomořské letovisko Rusalka se nachází 14 km směrem na východ. Pobřeží okresu je 42 km dlouhé, skládá se z velké části ze strmých útesů, které jsou silně ohroženy velkou erozí pobřeží.

Samotné město se rozkládá 2 km od pobřeží, na náhorní plošině Dobrudža. Písečnou pláž Kavarna a některé obytné a průmyslové oblasti, které jsou umístěné na jih směrem k malé zátoce, najdete cca 3 km směrem na jih od centra.

Západní stranu této zátoky ohraničují až 100 metrů vysoká vápencová skaliska mysu Čirakman, který je hned vedle přístavu. Kromě uměle vytvořené pláže je v zátoce umístěn také malý přístav pro jachty a základna pro rybáře.